Her Şeyi Her Şeye Çevirin! CloudConvert ile

Yani herşeyi dediysek, -neredeyse- her dosya formatından bahsediyoruz. 12 faklı türde (arşiv, ses, görüntü, video, font vs.), tam 205 dosya formatını çevirebilen CloudConvert şu anda internetin dosya dönüştürme lideri dersek yanlış olmaz.Dönüştürme işlemini bulut sistem üzerinden yapan site ekstra bir programa gereksinimi ortadan kaldırıyor. Sisteme Dropbox, Google Drive veya OneDrive üzerinde bulunan dosyalarınızı yüklüyorsunuz ve dönüştürlmesini istediğiniz formatı seçiyorsunuz. Dönüştürme işleminin ardından da yeni formatdaki dosyanın hangi bulut yedekleme hesabınıza yüklenmesini istediğiniz seçiyorsunuz. Bu kadar.

Bir dosyayı başka bir formata çevirmek için kaynağı belirsiz freeware yazılımlar ya da fahiş ücretli programlar ile gene kaynağı ve içinde hangi trojanların gezdiğini tahmin bile edemediğimiz dosya dönüştürme sitelerinin yanında CloudConvert tam bir kurtarıcı konumunda.

"Neden bir dosya dönüştürme için tüm bulut yedekleme hesabımın kontrolünü bir siteye vereyim? Bu güvenli mi?" diye bir soru gelebilir aklınıza. CloudConvert sadece bulutlar üzerinde kendine ait bir klasör açmak için izin istiyor. Diğer dosyalara erişim ve okuma yetkisi bulunmuyor. Yani bulut hesabınız ve yedekleriniz güvende.

Belki tek eksisi -ki bunu eksi olarak değil çalışma mantığı olarak görmek daha doğru olacaktır ama- bilgisayarımızdan dosya seçtirip yükletmemesi. Bu işlemi sitenin serverlarını yormadan sizin buluta yedekleme yaparak aşmanızı istiyor sistem. Kaldı ki bu da "dönüştürme işi için tam güç sağlamak" demek.

Dosya formatı dönüştürme her an ihtiyacımızın olmadığı ama ihtiyaç duyduğumuz anlarda da iyisini bulamadığımız bir hizmetti, CloudConvert sayesinde artık değil.

CloudConver.com
 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Samsung'dan Çok Doğru Bir Sosyal Sorumluluk Projesi #internetiTADINDAkullan

Netflix'in Abone Kaybı Etkileri Büyüyerek Devam Ediyor; İşten Çıkarmalar Başladı

Instagram'dan Haberler; Canlı Yayın Moderasyonu ve Creator Lab