Mendenhall Buzulu'nun Altında Başka Bir Dünya Var


Alaska'nın başkenti Juneau şehir merkezine 21 km mesafede bulunan Mendenhall Buzulu, 4.000 kilometrekarelik Juneau Icefieldin kollarından birisi. Buz mavisi rengi ile üçbinlik dağlar ile çevrili olan ve 67m yüksekliği, 2,4 km genişliği ile muazzam bir kütlesi olan buzul aslında Juneau Icefield'ın kendisi ile mukayese edilince gayet küçük.

Yani öyleymiş.

Bizde bu buzuldan T. Kent Mearig adındaki maceracı/fotoğrafçının inanılmaz fotoğrafları sayesinde haberdar olduk. Dünya dışı yapısı ve zorlayıcı koşulları ile maceracıların, fotoğrafçıların oldukça ilgisini çeken bu buzulun sanıyoruz ki en güzel fotoğraflarını Kent Mearig çekmiş.

20 yıldır Juneau şehrinde yaşayan sanatçı buzulun altında bulunan ve sanki bu dünyadan değil de başka bir gezegenden, başka bir alemdenmiş gibi duran yer altı mağaralarını ve buzulun içini fotoğraflamış. Ortaya çıkan fotoğraflara bakmaya doyamayacaksınız. Fotoğraf serisine "Subglacial World" adını veren sanatçının çektiği eşsiz güzellikte ve renkteki fotoğraflardan bazılarını sizinle paylaşmak istiyoruz.


Kaynak: http://www.mymodernmet.com/profiles/blogs/kent-mearig-mendenhall-glacier

Sanatçının eşsiz doğa fotoğrafları ile dolu web sitesi: https://tkmphoto.wordpress.com/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Samsung'dan Çok Doğru Bir Sosyal Sorumluluk Projesi #internetiTADINDAkullan

Netflix'in Abone Kaybı Etkileri Büyüyerek Devam Ediyor; İşten Çıkarmalar Başladı

Instagram'dan Haberler; Canlı Yayın Moderasyonu ve Creator Lab